facebook

Archiwum

25
Września

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

W związku z obostrzeniami dla instytucji kultury, wynikającymi z epidemii Covid - 19, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowany na 25 września br. koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Zwrotu biletów można dokonać w Ośrodku Kultury po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym - mgokkrzyz@wp.pl. Osoby, które zakupiły bilety w serwisie bilety24.pl otrzymają powiadomienia od ww. systemu.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Mamy nadzieję na zrealizowanie tego koncertu w przyszłości.

07
Sierpnia

IX Letnie Spokania Kameralne

Komitet organizacyjny Spotkań Kameralnych, Gmina Krzyż Wielkopolski, księża krzyskich parafii oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na IX Letnie Spotkania Kameralne. Szczegóły na plakacie.

05
Sierpnia

Plener malarski dla dzieci i rodziców

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Nadleśnictwo Krzyż zapraszają na rodzinny plener malarski, który odbędzie się 5 sierpnia o godz. 16:00 na terenie Leśnictwa Rzeczyn. Poprowadzi go znakomita artystka malarka Danuta Krüger. Szczegółowe informacje na plakacie oraz pod numerem telefonu 67 2564 139.

24
Lipca

Teatrzyk ,,Legenda o bursztynie'

Zapraszamy na spektakl pt. ,,Legenda o bursztynie". Warunkiem uczestnictwa w spektalu jest wcześniejsze pobranie nieodpłatnego biletu wraz z drukiem oświadczenia COVID-19 w biurze Ośrodka Kultury. llość miejsc ograniczona.

13
Lipca

Przed IX Letnimi Spotkniami Kameralnymi w Krzyżu WielkopolskimLetnie Spotkania Kameralne ściągnęły do niewielkiej miejscowości w zachodniej części Wielkopolski artystów, którzy dziś śpiewają na najlepszych scenach operowych świata. Są dziś solistami Teatru Wielkiego w Warszawie, Staatsoper w Berlinie i w Wiedniu, a także w nowojorskiej MET. Kiedy zapowiadałem koncerty Marii Domżał, Joanny Kędzior, Adama Kutnego czy Krzysztofa Bączyka, to nie miałem żadnych wątpliwości, że słucham artystów, którzy zaprezentują się na wymienionych powyżej scenach operowych.
 

07
Lipca

Informacja od Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania

Echa naszych poczynań w trudnym czasie
Realizacja Planu działań, ujętego w Lokalnej Strategii Rozwoju, została przesunięta w czasie ze względu na oblicze pandemii, jaka panuje w naszym kraju. Kontynuując realizację wszystkich zaplanowanych celów, wcielamy w życie kolejne pomysły i inicjatywy. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie,  współdziałamy              i inspirujemy do zmiany !

06
Lipca

W 40 dni dookoła świata - zajęcia wakacyjne

Ruszamy z zapisami na wakacyjne zajęcia. Z uwagi na obostrzenia spowodowane Covid-19 ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbywać się będą w tygodniowych cyklach. Warunkiem przyjęcia jest dostarczenie pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia dziecka (druk dostępny na stronie www.mgokkrzyz.pl lub w biurze M-GOK). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 67 2564 139 (M-GOK) lub 67 2564 158 (BPMiG). Zapraszamy serdecznie!

02
Lipca

Wystawa 5-letniej Gabrysi

Zapraszamy na wystawę malarską Gabrysi Elias.

01
Lipca

Czekamy na Was

Szanowni Państwo!
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim informuje, że z dniem 1 lipca br. wznawia w ograniczonym zakresie działalność kulturalną, taką jak zajęcia klubów i sekcji, seanse filmowe, spektakle i koncerty. Prosimy o zapoznanie się z procedurami postępowania opracowanymi na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce, zamieszczone na stronie www.mgokkrzyz.pl w zakładce COVID-19 oraz na tablicy ogłoszeń M-GOK.

18
Czerwca

Rozdanie nagród w konkursie plastyczno-literackim


                W krzyskiej tradycji Dzień Dziecka obchodzony był zwykle hucznie i kolorowo. W tym roku niestety nie mogliśmy świętować wspólnie z dziećmi, jednak znaleźliśmy sposób aby umilić im ten dzień. Od 1 do 5 czerwca za pomocą Facebooka życzenia najmłodszym składały znane               i  lubiane osoby z terenu Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski. Jedną z nich była Paulina Pankowska-Niezborała, która jest sekretarzem Nadleśnictwa Krzyż. Przy okazji pozdrowień ogłosiła konkurs plastyczno-literacki, w którym uczestnicy mieli za zadanie narysować bądź opisać, jak spędzili Dzień Dziecka. Do Ośrodka Kultury wpłynęło 5 prac plastycznych. Charakteryzowały się one starannością, pomysłowością oraz zgodnością z tematem. W związku z tym, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkich autorów – Marię Matkowską, Nadię Bołądź, Zuzannę Górską, Amelię Górską oraz Kajetana Chmuraka. Pamiątkowe dyplomy, a także wspaniałe nagrody ufundowane Nadleśnictwo wręczyły dzieciom sekretarz Paulina Pankowska-Niezborała oraz dyrektor Ośrodka Kultury Katarzyna Waśko. Gratulujemy serdecznie.

09
Czerwca

Laureaci I etapu konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego ,,Świat oczami młodych'

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy pierwszy etap konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego ph. „Świat Oczami Młodych”, organizowanego przez Pocztę Polską i Fundację Banku Ochrony Środowiska. Do drugiego etapu zakwalifikowano dwie prace - „Serce na dłoni oczami dziecka” autorstwa Franciszka Żurka oraz „Mając siebie, mamy cały świat” autorstwa Gabriela Komarnickiego. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety promocyjne Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski.

05
Czerwca

Ogłoszenie Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania

Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania zapraszam do składania wniosków.

28
Maja

Protokół z posiedzenia Komisji XVII Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”

Przedstawiamy protokół Komisji XVII Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział - członkowie jury obejrzeli 72 prezentacje. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy zadbali o scenografię, charakteryzację i przygotowanie dzieci. Z opiekunami laureatów konkursu skontaktujemy się w wiadomości prywatnej. Czekają na nich wspaniałe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Krzyż i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

28
Maja

XVII edycja Konkursu Recytatorskiego

28 maja przeprowadziliśmy XVII Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Rodzice      i opiekunowie nadesłali nam 72 nagrania uczestników z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, które obejrzało i oceniło jury w składzie: Alicja Adamczyk, Maria Kubiś oraz Katarzyna Waśko.

15
Maja

Akcja Pomagamy - maseczki zszywamy

Zapraszamy seniorów i osoby potrzebujące z terenu miasta i gminy Krzyż Wielkopolski po maseczki. 15 maja - piątek - od 10.00 do 11.00.

1 2 3
Online: 1     Licza odwiedzin: 3228506
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"
Strony internetowe Poznań