facebook

Archiwum

13
Maja

Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Zapraszamy w magiczną podróż z zespołem Raz, Dwa, Trzy do sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wlkp. Koncert ten to podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości i zakamarkach ludzkiej duszy.
Zespół Raz, Dwa, Trzy od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć wielką popularność. Koncert organizowany jest w ramach obchodów 20. rocznicy śmierci krzyskiego poety Andrzeja Sulimy-Suryna.
Partnerami imprezy są Burmistrz Krzyża Wlkp., Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz TVP3.
Bilety dostępne w biurze M-GOK i na stronie www.bilety24.

05
Maja

Uroczystości związane z 20-leciem śmierci Andrzeja Sulimy-Suryna

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 20-leciem śmierci Andrzeja Sulimy-Suryna. Pierwszą z nich będzie koncert laureatów I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Andrzeja Sulimy-Suryna, który odbędzie się 5 maja o godz. 18:00 w krzyskim Ośrodku Kultury. Kolejną imprezą będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który odbędzie się 13 maja, również w krzyskim Ośrodku Kultury (bilety dostępne są na stronie www.bilety24.pl i w biurze M-GOK). Na zakończenie zapraszamy na spotkanie literacko-muzyczne ,,Ciastko z wierszem Suryna”, które odbędzie się 17 maja w Bibliotece Publicznej im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.

01
Maja

Rusz się człowieku! Edycja wiosenna

Tradycyjnie już krzyską majówkę rozpoczynamy imprezą sportowo-rekreacyjną ph. ,,Rusz się człowieku!". W tej edycji zmieniamy miejsce startu i metę. Spotykamy się na ,,Przystani nad Drawą" w Łokaczu Wielkim.W programie wspólne pokonywanie leśnych tras, atrakcje dla dzieci, upominki dla uczestników, ognisko.

01
Maja

Krzyska Majówka 2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Krzyskiej Majówce. 1 maja na terenie Przystani Kajakowej ,,Meta nad Drawą" odbędzie się wiosenna edycja imprezy ph. ,,Rusz się człowieku!''. Start o godz. 14:00. 2 maja o godz.16:00, w parku przy fontannie odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Dnia Flagi. 3 maja zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. 5 maja o godz. 18:00 w krzyskim Ośrodku Kultury wystąpią laureaci I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Andrzeja Sulimy-Suryna. Nastąpi również otwarcie wystawy Elżbiety Wasyłyk. Finałem krzyskiej majówki będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy. Bilety do nabycia w biurze M-GOK oraz na stronie www.bilety24.pl.

22
Kwietnia

II Edycja Symfonii na Skrzypce i DJ-a

II edycja Symfonii na Skrzypce i DJ-a w wykonaniu Tomasza Dolskiego. Zapraszamy na wydarzenie gdzie tradycja spotyka współczesność. Hity muzyki poważnej w nowych aranżacjach. Wyjątkowa muzyczna lekcja.22 kwietnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej M-GOK. Wstęp wolny.
21
Kwietnia

Opolskie Kino Objazdowe - GNOMEO I JULIA. TAJEMNICA ZAGINIONYCH KRASNALI.

Opolskie Kino Objazdowe zaprasza na bajkę pt. ,,Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali". Sobota, 21 kwietnia godz. 15:00. Bilety dostępne na www.film.opole.pl oraz w kasie w dniu seasnu.

21
Kwietnia

Opolskie Kino Objazdowe - PITBULL. OSTATNI PIES.

Opolskie Kino Objazdowe zaprasza na film pt. ,,Pitbull. Ostatni Pies". Sobota, 21 kwietnia godz. 17:00 i 19:30. Bilety dostępne na www.film.opole.pl oraz w kasie w dniu seasnu.

20
Kwietnia

Ankieta dotycząca nadania imienia Bibliotece Publicznej MiG Krzyż

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. informuje o ankiecie dotyczącej nadania imienia Bibliotece Publicznej MiG Krzyż Wlkp. Ankieta skierowana jest do czytelników oraz użytkowników Biblioteki i wyłożona w siedzibie placówki przy ul. Sienkiewicza 1. Na Państwa opinie czekamy do 20 kwietnia 2018 roku.

17
Kwietnia

Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów"

17 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa, XV edycja  konkursu recytatorskiego ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Rozpoczął go występ zespołu wokalnego z krzyskiego Ośrodka Kultury. W tym roku tematyką nawiązano do dzikiej dżungli. Dzieci witały małpki, papugi i żyrafa. Komisja konkursowa w składzie – przewodnicząca Emilia Gniatkiewicz-Lewkowicz, Katarzyna Waśko oraz Maria Kubiś przesłuchała 44 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy recytowali najpiękniejsze wiersze z gatunku literatury dziecięcej.

10
Kwietnia

I Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Andrzeja Sulimy-Suryna

,,Dokądkolwiek szedłem, wracałem do domu…” (Andrzej Sulima-Suryn)

Pod takim tytułem 10 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp. odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Andrzeja Sulimy-Suryna. Pochodzący z Krzyża poeta jest patronem imprez  związanych z przypadającą w tym roku 20. rocznicą jego śmierci.

04
Kwietnia

Wstąp w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy M-GOK w Krzyżu Wlkp. Szczegółowe informacje u kapelmistrza Mieczysława Sorbala pod numerem telefonu 880-243-377.

31
Marca

Prośba o eksponaty związane z patriotyzmem

Szanowni Mieszkańcy Krzyża Wlkp.

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. wraz z Biblioteką Publiczną MiG Krzyż Wlkp. zbiera materiały do wystawy, której tematem jest patriotyzm. Dlatego, prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mają w swoich zbiorach zdjęcia, medale, dokumenty oraz inne eksponaty, tematycznie związane z szeroko rozumianym patriotyzmem lokalnym lub narodowym. Kontakt osobisty w siedzibie M-GOK lub telefoniczny, nr tel. 67/ 25 64 139 lub 724 306 959. Ekspozycja udostępniona będzie w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury po zgromadzeniu eksponatów.

 

 

25
Marca

Kiermasz Świąteczny

Tradycyjnie już, w Niedzielę Palmową, odbył się kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. Swoje rękodzieło zaprezentowali Joanna Szybilska z pracowni AskalandiaArt, Maria Linka, Kamil Ferens, Bogusława Górska z pracowni Pani Guziczek, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielenia oraz Karolina Bednarowska z pracowni cukierniczej Kogel-Mogel.

24
Marca

IV Turniej Tańca Towarzyskiego Grand Prix Astra

Szkoła Tańca Astra Luna z Wałcza serdecznie zaprasza na IV Turniej Tańca Towarzyskiego Grand Prix Astra Stacja Krzyż Wielkopolski. 24 marca od godz. 12:00, hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

1 2 3
Online: 2     Licza odwiedzin: 2035272
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"