facebook

Bajka o krzyskim tunelu i jego tajnikach wielu

„Bajka o krzyskim tunelu i jego tajnikach wielu”
        Podróżujący pociągiem Jacuś i Agatka gubią się w starym, dworcowym tunelu w Krzyżu i w tajemniczy sposób trafiają do magicznego świata pełnego fantastycznych postaci. Rozmowy z niezwykłymi istotami, które spotykają, sprawiają, że w dziecięcych sercach na nowo budzi się wyobraźnia wcześniej stłumiona przez nadużywanie urządzeń mobilnych. Aktorzy krzyskiego teatru "Szałaput" przenieśli widzów w beztroski świat dzieciństwa, w którym to zwykły peron kolejowy skrywa nieziemskie tajemnice. Kunsztowne, barwne kostiumy, dynamiczna akcja, zmieniająca się scenografia, różnorodność scen z wykorzystaniem multimediów oraz efektów specjalnych sprawiają, że przedstawienie staje się swoistym widowiskiem. Widownia pęka w szwach, a widzowie wpatrzeni w przedziwne postacie smucą się, gdy spektakl dobiega końca. Za mistrzowską grę publiczność nagradza aktorów gromkimi brawami. Sztukę promującą Krzyż i jego piękne okolice wyreżyserowała Katarzyna Hołyst, instruktorka teatralna MGOK, na podstawie scenariusza autorstwa Marzeny Górskiej, poetki z Siedliska. Po wyjściu z kina widz wie, że wcale nie potrzeba desek Teatru Wielkiego ani światowej sławy aktorów i twórców teatralnych, trzeba tylko trochę dobrej chęci, odrobinę odwagi, krztynę talentu i mnóstwo zamiłowania do sztuki, aby człowiek wyszedł na scenę i zaczął mówić do ludzi. A gdy go ludzie słuchają, wtedy jest teatr. I teatr właśnie miał miejsce w MGOK w Krzyżu.


                                                                                                                                                                                                                                                                                    Jolanta Malicka

       Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu serdecznie pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w to fantastyczne przedsięwzięcie, w którym wystąpili Magdalena Pyrz, Adam Grembowski, Ryszard Szydełko, Dominika Twarowska, Teresa Lorenc, Jolanta Korbik, Weronika Michałek, Wiktoria Pachulska, Zuzanna Przybyszewska, Aleksandra Komar, Małgorzata Pyrz, Martyna Łopińska, Katarzyna Grembowska i Lidia Masłowska. Widowisko nie odbyło by się gdyby nie osoby biorące udział w realizacji: scenariusz – Marzena Górska, Marta Michałek i Adam Wójcik – kostiumy i scenografia, muzyka, dźwięk i efekty sceniczne – Piotr Heyer i Adam Lewcki, opracowanie graficzne – Aleksandra Wiktorzak, fotografia i nagranie – Tomasz Tomala i Tomasz Mrzygłocki, montaż – Maciej Janaszak, Adam Lewicki i Kacper Malicki. Całość wyreżyserowała Katarzyna Hołyst. Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów teatralnych!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Tomasza Tomali

                                                                                                                                                                                                                                                                             M- GOK KRZYŻ WLKP
 

Online: 1     Licza odwiedzin: 2749689
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"