facebook

BLUES EXPRESS W KRZYŻU

Dnia 7 lipca o godz. 14.30 przez Krzyż Wlkp. będzie przejeżdżał Blues Express. Zapraszamy na dawkę porządnego bluesa na PERON 3 na krzyskiej stacji PKP. Koncert na żywo zagra BLUESKA BLUES BAND.
Blues Express Festival to jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący bluesa z koleją. Od ponad dwudziestu lat najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych z ważnym szlakiem kolejowym oraz promocję muzyki bluesowej.
Bluesa, można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu ciągniętego przez parowóz ale również na kilku stacjach: w Poznaniu, Rogoźnie Wlkp., Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. W tym roku również w Krzyżu Wlkp.
Widownię tworzą nie tylko pasażerowie Blues Expressu ale również pasażerowie innych pociągów a także mieszkańcy danej miejscowości tłumnie przychodzący posłuchać muzyki na żywo.
Od kilkunastu lat jest to jeden z większych festiwali bluesowych w Polsce. Gromadzi rokrocznie kilkutysięczną widownię.
Zapraszamy!!!

Online: 1     Licza odwiedzin: 2474502
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"