facebook

Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów

XVI Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”
    26 marca w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp. odbyła się już XVI edycja konkursu recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. W tym roku tematem przewodnim konkursu był las. W związku z tym, że dzień 21 marca był Międzynarodowym Dniem Lasów, Nadleśnictwo Krzyż przekazało piękne pluszowe liski, które otrzymał każdy uczestnik. Natomiast w czasie przerwy dzieci mogły się posilić pysznymi pączkami i  kolorować kolorowanki o tematyce leśnej. Na rozładowanie emocji podczas konkursu dzieci brały udział w zabawach na temat bajki o Czerwonym Kapturku oraz w rozmowie, jakie korzyści daje nam las.
    Jury w składzie Emilia Gniatkiewicz – Lewkowicz, Maria Kubiś i Alicja Adamska tego dnia oceniło 39 uczestników. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zaprezentowały przed komisją najpiękniejsze wiersze z kanonu polskiej poezji dziecięcej. I miejsce ex aequo w kategorii przedszkola otrzymały Lena Szmuga z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu oraz Oliwia Perz z Gminnego Przedszkola w Wieleniu, II miejsce zajęły Antonina Janas z Gminnego Przedszkola w Wieleniu i Magdalena Korycińska z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu . Natomiast III miejsce powędrowało do Zuzanny Piątek Gminnego Przedszkola w Wieleniu i Zuzanny Pawlaczyk z Przedszkola „Bajka „ w Lubaszu oddz. w Stajkowie. Wyróżnienia przyznano Alicji Sikorze z Przedszkola „Bajka” z Lubasza
oddz. w Kamionce, Wiktorii Czyżewskiej z Gminnego Przedszkola Publicznego w Drawsku, Leny Kościółek z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu, Miłosza Antczak z Gminnego Przedszkola w Wieleniu oraz Klary Niezborały z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu. W kategorii szkoły podstawowej kl. I-III, I miejsce zdobyła Michalina Kassyk ze Szkoły Podstawowej W Krzyżu. II miejsce przyznano Adrannie Sienkiewicz ze Szkoły Podstawowej W Krzyżu, a III miejsce powędrowało do Hanny Świtoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu i Szymona Ratajczaka ze Szkoły Podstawowej
w Krzyżu. W tej kategorii również przyznano wyróżnienia, które otrzymali Lena Żwawiak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ppkł. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu, Mikołaj Gebel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu oraz Nadia Garstka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.
    Werdykt odczytała przewodnicząca komisji Emilia Gniatkiewicz – Lewkowicz, a nagrody zwycięzcom wręczył zastępca burmistrza Krzyża Wlkp. Dominik Pietrzyński. Wszystkie nagrodzone dzieci stanęły do wspólnej, pamiątkowej fotografii.
    Bardzo się cieszymy, że po tylu latach konkurs wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Do zobaczenia za rok!
 

Online: 1     Licza odwiedzin: 2629117
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"