facebook

Dni Ziemi Krzyskiej

    Dni Miasta już za nami. W dniach 13-14 lipca Stadion Miejski wypełnił się dziećmi i dorosłymi, dla których Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. wraz ze współorganizatorami przygotował szereg atrakcji. Jedną z nich było Wesołe Miasteczko. Dorosłych śmiałków zachęcał do sprawdzenia możliwości ogromny Space Loop, dzieci chętnie korzystały z różnych karuzel i imponujących zamków powietrznych. Obchody dni miasta rozpoczęły się od zabawy pt. "Wakacyjna przygoda" w wykonaniu grupy teatralnej z Drezdenka. Kapitan i majtek Gniewko zaprosili do zabawy wszystkie dzieci, które brały czynny udział w proponowanych grach i chętnie bawiły się z piratami. Odbył się także pokaz plucia ogniem. W ciągu dwóch dni pracownicy M-GOK wraz z wolontariuszami z Lokalnego Centrum Wolontariatu i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Antoniego oraz Stowarzyszenia Słoneczny Dom byli do dyspozycji w namiocie oferującym atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły wpleść sobie warkoczyki, pomalować buźki, a nawet zrobić sobie tatuaż z henny. Za każdą aktywność, np. ułożenie puzzli czy pokolorowanie kolorowanki, uczestnicy mogli wylosować cukierki lub upominek ufundowany przez MEBLE SĘK i MRÓWKA Agrobud – Market Budowlany, a maskotka MRÓWKA była gotowa do zrobienia sobie z nią zdjęć przez cały czas trwania imprezy. Obchody dni miasta uświetnił koncert młodych talentów czyli dziewczynek związanych z M-GOK w Krzyżu Wlkp., które chętnie biorą udział w tego typu imprezach. Pięknie zaprezentowały się: Emilia Wierzbicka, Zuzanna Przybyszewska, Maria Banachowicz oraz Amelia Starzecka. 

Piątkową część koncertową mocnym uderzeniem rozpoczął Music Jumpers, muzycy pochodzący z Trzcianki. Zespół dał ponad godzinny koncert grając covery największych rockowych gwiazd. Tego samego dnia przed krzyską publicznością wystąpiła formacja MIKESH z repertuarem disco polo. Mikesh wykonał takie utwory jak "Nie zgadza mi się hajs" czy "Żaneta" i rozdał swoim fanom upominki. Natomiast gwiazdą piątkowego wieczoru był KORDIAN. Muzyka jaką tworzy ta grupa to góralskie disco polo. Panowie w towarzystwie dwóch uroczych tancerek dali bardzo dynamiczny koncert przeplatany skeczami i zabawnymi anegdotami. Były też konkursy z udziałem widzów, a po występie publiczność miała okazję wziąć autograf i zrobić sobie zdjęcie z artystami.

 

                  Sobotnie obchody dni miasta rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku upamiętniającym śmierć pilotów 103 Pułku Lotnictwa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW. Por. pil. Jerzy Łagowski oraz st. chor. pil. Tadeusz Owczarek zginęli w katastrofie wykonując zadanie przewozu poczty lotniczej w dniu 16 lipca 1986r. Na tę okoliczność przybyły delegacje z pocztami sztandarowymi i kwiatami aby uczcić pamięć zmarłych. Swoją obecnością zaszczyciła Pani Łagowska - żona pilota, który zginął w katastrofie, płk dypl. w st. spocz. pil. inż. Jan Urbaniak - Prezes „Stowarzyszenia Promocja-77 Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej” oraz Poczet Sztandarowy tej organizacji w składzie mjr w st. spocz. pil. inż. Adam Kulczycki, kpt. w st. spocz. pil. Zbigniew Bombicki i st. chor. sztab. w st. spocz. pil. Tomasz Sikorski. Hołd również złożyli członkowie Oddziału Pilskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Poczet Sztandarowy tej organizacji w składzie chor. w st. spocz. Jan Spychalski, chor. w st. spocz. Aleksander Gzik i chor. w st. spocz. Teofil Kowalczyk wraz z prezesem Płk w st. spocz. Zbigniewem Świder. Oprócz tego w uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Krzyż Wlkp. Pan Zygmunt Jasiewicz, przedstawiciele Rady Miejskiej, a także partii politycznych oraz krzyskich instytucji, zakładów pracy i organizacji społecznych.

 To wszystko działo się przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzyża, która po przejściu na scenę główną dała swój koncert. Kapelmistrz Pan Mieczysław Sorbal wraz ze swoją orkiestrą jak zwykle dał przepiękny pokaz.

Na rozgrzewkę w sobotnim bloku koncertowym wystąpił skład FENOMEN ze Strzelec Krajeńskich. Jest to formacja, która wprowadza świeży powiew nowych dźwięków w muzyce disco polo & dance. Ostatnim ich sukcesem było zajecie II miejsca podczas DISCO STAR FESTIVAL. Artyści zachęcali publiczność do wspólnej zabawy i śpiewu.

Jako kolejny wystąpił skład gorących dziewczyn NASTY LADIES. Było to bardzo energetyczne wydarzenie, które zachęcało do zabawy. Panie zaprezentowały bardzo kobiecy repertuar, który wraz z dopracowaną choreografią stanowiły idealny występ.

W końcu przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą była CLEO. „Pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej” przygotowała wspaniałe widowisko, które przyciągnęło rzeszę widzów. Wraz z muzykami i swoimi tancerkami CLEO dała koncert na najwyższym poziomie. Bardzo miłym gestem było zrobienie wspólnego zdjęcia wraz z krzyską publicznością. Po swoim występie chętnie pozowała do zdjęć z fanami i rozdawała autografy na płytach, które można było kupić podczas trwania koncertu.

Mieszkańcy miasta i okolic mogli się bawić na dyskotekach prowadzonych przez DJ’a. A wszystkie te atrakcje nie miały by miejsca gdyby nie hojność sponsorów, którzy wsparli tę inicjatywę. Podziękowania należą się firmom ILPOL, STANDREW S.A, MEBLE SĘK, LECHNAR, AGROBUD MRÓWKA- MARKET BUDOWLANY, TOMAFOT, MMJ BIOPALIWA. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 

Online: 2     Licza odwiedzin: 2565379
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"