facebook

Ferie zimowe

Ferie w krzyskim Ośrodku Kultury
    Ferie już minęły! W krzyskim Ośrodku Kultury jak zwykle dużo się działo. Przez dwa tygodnie dzieci z gminy Krzyż Wlkp. mogły korzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Pierwszy tydzień upłynął nam na zajęciach rozwijających zdolności artystyczne.
    Naszą zabawę otworzyły zajęcia taneczne, podczas których świetnie się bawiliśmy. Dzieci tańczyły w rytmach muzyki disco. Śmiechu było co niemiara przy zabawach typu „Robimy sałatkę owocową” czy „Idziemy do ZOO”. Poniedziałkowa zabawa zakończyła się pojedynkiem tanecznym przy czym było śmiechu i radości.
    We wtorek zaprosiliśmy dzieci na seans filmowy. Tego dnia Opolskie Kino Objazdowe wyświetliło film animowany „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”.
    W środę odwiedziła nas grupa młodych ludzi ze Stowarzyszenia Kultura Ponad Wszystko "KPW", którzy przeprowadzili u nas warsztaty rozwijające zdolności artystyczne dla dzieci. Młodzi mieszkańcy Krzyża mieli okazję do wspaniałej zabawy! Tego samego dnia odbył się bal przebierańców w Żelichowie. Dzieci z wioski moli się pobawić i potańczyć z przyjaciółmi w kolorowych i pięknych strojach.
    Klejące paluszki to hasło  zajęć plastycznych, które odbyły się w czwartek. Dzieci kleiły, wycinały i tworzyły wspaniałe zamki. Także w czwartek w sali widowiskowej M-GOK  dzieci przeniosły się do "Lodowej Krainy" za sprawą aktorów z Teatru Krak-Art. Przedstawienie to było zrealizowane na podstawie znanej bajki. Piękne królestwo skrywa swoją tajemnicę, a bajka przenosi najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Uczy, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Dzieci żywo reagowały i włączały się do wspólnej zabawy.
    ,,Kolorowo i wesoło”. Tak właśnie było podczas ,,Balu przebierańców” w piątek. Na bal przybyły księżniczki, pszczółki, wróżki i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci przebrane w przepiękne stroje tańczyły i bawiły się przy skocznej muzyce. Były wygibasy, tańce w kółeczku i wężykach jak również taniec z balonem. Wesoły i radosny nastrój zabawy towarzyszył przez cały bal. Na zakończenie każdy uczestnik balu otrzymał upominek.
    Drugi tydzień ferii upłynął pod hasłem „ Bajkowy poranek”. Dzieci mogły codziennie
o godz. 11 odwiedzić M-GOK i  cieszyć się bezpłatnym seansem.
    Biblioteka Publicznej Miasta i Gminy Krzyż Wlkp. również oferowała zajęcia.W drugim tygodniu ferii, codziennie o godz.13 odbywały się zajęcia plastyczne „ Dzień Babci i Dziadka”, „Czytanie na dywanie” czy „Z byle czego coś pięknego”.
    Bardzo się cieszymy, że oferta Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury cieszy się dużym zainteresowaniem.

Online: 1     Licza odwiedzin: 2712256
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"