facebook

Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE

W niedzielę 17 lutego sala widowiskowa krzyskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, za sprawą wokalistki Grażyny Łobaszewskiej. Artystka od lat urzeka nas swoim ekspresyjnym i charyzmatycznym wokalem. Jest ceniona za wielki talent, wrażliwość i konsekwencję artystyczną. Od kilku lat na scenie towarzyszy jej zespół AJAGORE, który inspiruje się melodiami i przyśpiewkami ludowymi. Była to prawdziwa uczta dla ucha.
    Koncert zatytułowany "Z miłości do Niemena" był widowiskiem na najwyższym poziomie. Oprócz utworów Czesława Niemena, formacja w repertuarze ma takie przeboje, jak: "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy". Pani Grażyna lubi prowincję jak sama deklaruje w albumie pt ”Prowincja jest piękna”, na którym śpiewa, że zwykli ludzie w dzień powszedni zamiast w święta otwierają swoją duszę. Swoją dusze otworzyła także krzyska publiczność domagając się kolejnych bisów, oklaskując zespół na stojąco. Po koncercie można było kupić płytę z autografem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami.
    W podzięce za koncert dyrektor M-GOK Katarzyna Waśko przekazała na ręce artystki fotografię autorstwa Waldemara Grasia, laureata konkursu Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej 2018.
    Mamy nadzieje, że artyści tej klasy będą często odwiedzać Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp.

 

Zdjęcia autorstwa Waldemara Grasia

Online: 2     Licza odwiedzin: 2794770
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"