facebook

II Edycja Symfonii na Skrzypce i DJ-a

W ostatnim tygodniu w krzyskim Ośrodku Kultury odbyły się wyjątkowe lekcje muzyki poważnej w nowoczesnych aranżacjach. Było to niezwykłe spotkanie tradycji        z nowoczesnością. Wszystko za sprawą pochodzącego         z Krzyża Tomasza  Dolskiego, który aktualnie jest w trakcie trasy edukacyjno-koncertowej promującej drugą edycję ,,Symfonii na skrzypce i DJ-a”. Jako młody, zaledwie 15-letni skrzypek, pokazał się             w     telewizyjnym talent show telewizji Polsat „Must be the Music – Tylko Muzyka”,               w którym zdobył 3. miejsce spośród ponad 10 tysięcy uczestników. Zwrócił na siebie uwagę niekonwencjonalnym podejściem do gry na skrzypcach z towarzyszeniem muzyki elektronicznej. Artysta zagrał w Krzyżu łącznie 6 koncertów. Pierwszy z nich odbył się w niedzielny wieczór i miał otwarty charakter.  Pozostałe 5 skierowanych było do uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Szkoły Podstawowej w Krzyżu. Autorska trasa koncertowa ma charakter edukacyjny. Ideą projektu  jest zaprezentowanie muzyki klasycznej we współczesnym wydaniu, tak by rozbudzić ciekawość młodych słuchaczy i zachęcić ich do odkrywania muzyki poważnej. Koncert łączy historię z teraźniejszością poprzez wykorzystanie utworów między innymi Antonio Vivaldiego czy też Jana Sebastiana Bacha z muzyką house, dupstep, pop i rock. Na scenie towarzyszy mu DJ Simon z Szamotuł. Podczas spotkania skrzypek nawiązuje kontakt z publicznością, omawiając poszczególne utwory i zadając sprawdzające pytania. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Krzyżu przy współpracy            z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Online: 2     Licza odwiedzin: 2474652
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"