facebook

Jesienna edycja Rusz się człowieku

     Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. już po raz kolejny był organizatorem jesiennej edycji imprezy sportowo-rekreacyjnej ph. ,,Rusz się człowieku!’’ . Miłośnicy dwóch kółek i spacerów mieli doskonałą okazję aby aktywnie spędzić pierwszą sobotę października w promieniach jesiennego słońca. Staje się tradycją, że start i meta odbywają się na przystani „Meta na Drawie”, gdzie dzięki uprzejmości Wojciecha Rybarczyka uczestnicy mogą odpocząć jeszcze bliżej natury po trudach trasy.
    Tym razem grupa rowerzystów pod przewodnictwem Sandisa Rozits odbyła wycieczkę krajoznawczą po okolicznych bunkrach, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Natomiast  grupa pieszych z Magdą Foluszewską na czele pokonywała kilometry po pięknych okolicznych lasach. Na zakończenie, na ponad 40 osób, czekało ognisko z kiełbaskami, które zapewniła firma ZYGUŁA Wędliny od rodziny oraz kawę i ciasto.
    W rajdzie wzięli także udział przedstawiciele Klasy Patronackiej PRGOK w Krzyżu Wlkp. Część uczniów klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej BOWiD wraz z rodzicami promowali aktywne spędzanie wolnego czasu.
    Patronat nad imprezą objęła tradycyjnie firma THULE Sp. z o.o z Huty Szklanej, która podarowała plecak dla aktywnych uczestników imprezy. Inne niespodzianki dla uczestników rajdu ufundowali Centrum Ubezpieczeń Vija Rosite , Automotive F.U. Jacek Grembowski oraz MRÓWKA AGROBUD.
    Jesteśmy dumni, że mieszkańcy Krzyża i okolic chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniu i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach naszej imprezy!!!
 

Online: 1     Licza odwiedzin: 2629054
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"