facebook

Pod Strzechą

W sobotę 26 stycznia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp. odbył się bardzo klimatyczny koncert zespołu Pod Strzechą.  Grupa ta wywodzi się ze środowiska studenckiego, w którym uchodzi za klasykę. Powstała w 1985 roku, po rozpadzie harcerskiej grupy Bra-De-Li,a w latach dziewięćdziesiątych była wielokrotnie nagradzana na studenckich festiwalach. Zespół wykonuje oryginalne, autorskie utwory, które zostały zarejestrowane na dwóch kasetach („Na kredyt” 1990r.;”Od poniedziałku” 1993r.) i jednej płycie („Dziwna ta miłość” 2000r.).      Pierwszy skład tworzyli: Beata Strzecha – obecnie Koptas ( śpiew), Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara) i Paweł Olszewski (śpiew, gitara). W 1986 roku na festiwalu piosenki studenckiej Bazuna, piosenka Poemat (sł. i muz. B. Strzecha) uzyskała tytuł Rajdowej Piosenki Roku. Po pewnym czasie z zespołu odeszli: Myszkowski ze względu na obowiązki w zespole Stare Dobre Małżeństwo.
    Wiosną 2017 roku podjęto decyzję o reaktywacji zespołu, czego efektem jest najnowsza płyta „Na przekór prognozom”. Zawiera ona utwory z poprzednich wydawnictw, nagrane w nowych aranżacjach, które mogliśmy usłyszeć podczas tego koncertu. Jest to album bardzo refleksyjny i życiowy. Większość materiału muzycznego zespołu, to kompozycje i teksty Beaty Koptas i Roberta Piekarskiego. Obecnie w skład zespołu wchodzą Beata Koptas (śpiew), Monika Mosionek (śpiew) Artur Stępień (gitara), Artur Fierzbik (gitara) oraz Wojciech Koptas (gitara basowa).
    Beata Koptas wzięła udział w sesjach nagraniowych płyt STAREGO DOBREGO MAŁŻEŃSTWA, a Krzysztof Myszkowski przyczynił się do powstania nowej płyty. 
    Występ zespołu został nagrodzony owacjami na stojąco co zaowocowało podwójnym bisem. Po koncercie można było zrobić sobie zdjęcie z artystami oraz kupić płyty z autografami. Ich dobra energia i ciepły przekaz ocieplili ten mroźny sobotni wieczór.

Online: 1     Licza odwiedzin: 2712069
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"