facebook

Rusz się człowieku!

W  ostatnią sobotę września odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjno  – sportowej ph. „Rusz się człowieku!”. Jest to cykliczne wydarzenie, które od kilku lat integruje aktywnych mieszkańców Krzyża i okolic. Tym razem impreza została zorganizowana przy współpracy M-GOK  i Nadleśnictwa Krzyż. Przy rejestracji na terenie siedziby Nadleśnictwa Krzyż, każdy uczestnik rajdu otrzymał ekologiczną torbę na zakupy i bon żywnościowy.
    W ten ciepły i słoneczny dzień rekordowa liczba uczestników (113) ruszyła  na szlak do leśnictwa Rzeczyn, gdzie czekał na nich poczęstunek  przy ognisku. Grupa rowerzystów pod kierunkiem Sandisa  Rositza oraz pracownika Nadleśnictwa Krzyż leśniczego Krzysztofa Lali szybko pokonała trasę leśnymi ścieżkami, aby dotrzeć na miejsce i wziąć udział w quizie z nagrodami. Piękne plecaki ufundowane przez Thule Group z Huty Szklanej oraz termosy i gadżety od Nadleśnictwa Krzyż znalazły swoich właścicieli. Na najmłodszych uczestników rajdu też czekały niespodzianki! Oprócz pluszowego liska, który trafił do każdego małego rowerzysty, dzieci ucieszyły deskorolka od Ewy Koźlarek i hulajnoga od Sandisa Rositza. Resztę upominków ufundowali Elżbieta Kubiś oraz firma Motokar, za co serdecznie dziękujemy. Dla szukających mocniejszych wrażeń odbyły się warsztaty SYSTEMY prowadzone przez Wielkopolską Akademię Sztuk Walki. Panowie pokazali sztukę samoobrony i reagowania w kryzysowych sytuacjach, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Oprócz aktywności dzieci mogły pomalować sobie buźki w zwierzęce motywy. Nasza impreza miała również aspekt edukacyjny. Na terenie leśnictwa znajduje się ścieżka przyrodniczo – edukacyjna,  która uczy najmłodszych rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów. Dzieci jak i trochę starsi mogli również cieszyć się urokami tego pięknego miejsca odpoczywając na leżaku w cieniu drzew, wśród których dwa dęby szypułkowe są pomnikami przyrody.
     Wielkie podziękowania należą się pracownikom Nadleśnictwa Krzyż z Pauliną Pankowską – Niezborałą na czele, zaangażowanym w tą imprezę. Wielkie wsparcie okazało również Polskie Towarzystwo Leśne oddz. Nadnotecki wspierając finansowo inicjatywę propagowania aktywnego stylu życia.
    Cieszymy się, że nasza impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i liczymy na dalszą współpracę. Do zobaczenia w maju!!!

Online: 3     Licza odwiedzin: 3020946
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"