facebook

Spotkanie autorskie z Karoliną Kubilus

Spotkanie z Karoliną Kubilus

2 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wielkopolskim gościła pisarkę – Karolinę Kubilus.  Autorka pochodzi z Trzcianki, jest absolwentką filologii polskiej, a jej droga zawodowa od wielu lat wiąże się z oświatą,  jest dyrektorem szkoły w Łomnicy. Wcześniej pracowała również jako redaktorka Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w Gazecie Trzcianeckiej.  Karolina Kubilus jest laureatką różnych konkursów literackich (m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli  oraz  w konkursie „Szukamy talentów wsi” za utwory poetyckie). W minionym roku pisarka wzięła udział w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce                   w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku” w kategorii Kultura. Karolina Kubilus jest autorką pięciu powieści –  „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia?”, „Zobaczyć tęczę”, „ Szczęście                   w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”.

Autorka, przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wielkopolskim, opowiadała nie tylko o swoich książkach i warsztacie pisarskim.  Publiczność pytała również o pozostałe pasje Karoliny Kubilus, wśród których znajduje się teatr, muzyka i podróże. Rozmowy o perypetiach powieściowych bohaterek przeszły do rozmów                            o sprawach ważnych i tych mniej istotnych dla każdego z nas, po prostu rozmów o życiu.

Miłą puentą spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Goście długo jeszcze po zakończeniu części oficjalnej rozmawiali z pisarką przy filiżance aromatycznej kawy.

Katarzyna Hołyst

Online: 1     Licza odwiedzin: 2406883
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"