facebook

Spotkanie z Lucjanem Rutkowskim

7 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się spotkania autorskie z niezwykle interesującym człowiekiem. Uczestniczyła w nich młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać interesujących opowieści o dalekiej Islandii, a także innych światowych wojażach, jak również obejrzeć wystawę fotograficzną ilustrującą 2-tygodniową, trampingową wędrówkę z 2015 roku. Potrwa ona do końca lutego.  Młodzież chętnie zadawała pytania, na które pan Lucjan udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Autor wystawy pochodzi z Trzcianki. Jest socjologiem, miłośnikiem fotografii i podróży. Na co dzień prowadzi firmę poligraficzno-reklamową.             W fotografii ważne są dla niego kadr i światło, ale przede wszystkim przekaz emocjonalny. Każde zdjęcie to wspomnienie chwili, widoku, miejsca. Dlatego podróże są nieodłącznym elementem pasji fotografowania. Autor pokazuje miejsca, które wzbudzają jego podziw, zachwyt lub ciekawość. Na zakończenie spotkania dyrektor M-GOK Katarzyna Waśko podziękowała za podzielenie się ciekawymi informacjami i przygodami i wręczyła panu Lucjanowi książki o naszej okolicy, a także statuetkę Przyjaciela Krzyskiej Kultury.

 

Online: 1     Licza odwiedzin: 2443535
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"