facebook

Teatralna Przygoda

„Dzień Czarownicy”
BAJKA DLA DZIECI

Opowiemy Wam o czarownicy, która zapragnęła być dobra. Chciała naprawić wszystkie złe uczynki, których się dotychczas dopuściła. Jej marzenie spełniło się na jeden dzień. Ten dzień okazał się bardzo trudny dla czarownicy oraz mieszkańców lasu i wioski, którzy pragnęli dzięki czarom zmienić swój los. Jak zakończyła się ich przygoda? Dlaczego w bajkach są potrzebne czarownice? ...Na te pytania odpowie Wam nasza bajka… A Wy po jej obejrzeniu możecie odpowiedzieć sobie na pytanie:
Czy warto być sobą?

Na podstawie bajki Doroty Terakowskiej „Dzień i noc czarownicy”
Adaptacja tekstu: Joanna Gonschorek
Pomysł i wykonanie: Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak
Muzyka: Amadeusz Naczyński
Scenografia wykonana z kilimów pana Juliana Mielniczaka (WTZ „Akademia Życia” w Lubinie)

Joanna Gonschorek - absolwentka wrocławskiej PWST- wydział lalkarski. W Teatrze Modrzejewskiej W Legnicy od 1995 roku. Występowała w niemal wszystkich ważniejszych spektaklach legnickiego Teatru oraz w ich realizacjach telewizyjnych. Aktorka filmowa. Wielokrotna laureatka prestiżowych nagród teatralnych. Współtworzy Szkołę Czarodziejów Wyobraźni – realizowany od kilkunastu lat przez legnicki teatr projekt edukacji teatralnej dzieci i młodzieży. Animator kultury. Założycielka Grotowskiego Teatru Muzyczno Dramatycznego.

Katarzyna Kaźmierczak - aktorka, psychoterapeutka, PWST w Białymstoku, absolwentka Socjoterapii i Stażu Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Instytutu Terapii Gestalt oraz czteroletniej szkoły psychoterapii integratywnej Instytutu Treningu i Edukacji Psychologicznej - Andrzej Szulc w Krakowie. Autorka wielu programów psychoedukacyjnych związanych z terapią przez teatr dla grup dziecięcych, młodzieżowych i wykluczonych. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych, prowadzi grupy teatralno-terapeutyczne w Legnicy, Polkowicach i Legnickim Polu.

Online: 1     Licza odwiedzin: 2443507
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"