facebook

VII Letnie Spotkania kameralne 218

           Piątkowy wieczór był okazją do wysłuchania pięknego koncertu z cyklu Letnich Spotkań Kameralnych. Pani Celina Kotz dała koncert skrzypcowy w kościele pw. św. Antoniego,pt. "Mistrzowie skrzypiec". Artystka każdym występem pokazuje, że należy do najwybitniejszych polskich skrzypaczek. Mówią, że głos skrzypiec najbardziej przypomina głos ludzki, a gdy instrument ten jest w ręku mistrzyni, to dźwięk ten ma szczególną moc. Pisano o Niej: „Mimo, że wciąż studiuje, swoim dorobkiem artystycznym mogłaby obdzielić kilkunastu o wiele starszych od siebie muzyków. Celina Kotz, jedna z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia, może się poszczycić zwycięstwem na kilkunastu krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych” czy „Jako solistka występowała z większością polskich orkiestr symfonicznych, a jej recitale wzbudzają zachwyt nie tylko w kraju. Jej spektakularna osobowość sceniczna została również doceniona przez widownię amerykańską, która po koncercie Celiny Kotz w jednej z najsłynniejszych sal świata, przyznała jej nagrodę publiczności Carnegie Hall”.

Koncert prowadzony był prze Pana Wiesława Pietruszaka, który jest inicjatorem tego wydażenia.

Zapraszamy na kolejne koncerty bo naprawdę warto!!!

Online: 2     Licza odwiedzin: 2749826
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"