facebook

Warsztaty muzyczne

        W ostatnią niedzielę września w Krzyżu Wlkp. odbył się wspaniały koncert. Był on zwieńczeniem trzydniowych warsztatów, które odbyły się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Inicjatorem projektu była Poznańska Piętnastka oraz pan Maciej Fortuna. Przedsięwzięcie wsparł Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenie Jazz Poznań. W warsztatach tych wzięli udział muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzyża oraz z Drezdenka, na codzień pracujący pod kierownictwem kapelmistrza Mieczysława Sorbala. Warsztaty prowadzone były przez muzyków Poznańskiej Piętnastki. Zajęcia z wybitnymi specjalistami to wielka szansa dla młodzieży. Od rana do wieczora trwały intensywne zajęcia, a plonem tych lekcji było przyswojenie kilku utworów.     Poznańska Piętnastka, to orkiestra rozrywkowa, która od 1957r. przez kilkanaście lat grała pod kierunkiem Zygmunta Mahlika. Jej skład tworzyli znakomici artyści i kompozytorzy, a wśród nich byli m.in. Jerzy Milian czy Jan "Ptaszyn" Wróblewski.
        Dziś, w sześćdziesięciolecie jej powstania powrócili na scenę pod kierownictwem Macieja Fortuny. Orkiestra, która ma jazzowe skłonności i jazzmanów w składzie proponuje, jak przed laty, ambitną muzykę rozrywkową.
        Wspólny Koncert Poznańskiej Piętnastki i Młodzieżowej Orkiestry Dętej poprowadził pan Jakub Domański, który jest bardzo utalentowanym trębaczem. Na co dzień współpracuje z orkiestrami Filharmonii Poznańskiej, Tertru Wielkiego w Poznaniu czy Filharmonii Gorzowskiej. Pasjonuje go robienie dobrej muzyki, której nikomu nie brakowało tego wieczoru.
        Obie orkiestry wykonały wspólnie program, specjalnie przygotowany na tę okazję. Koncert spotkał się z fantastytcznym odbiorem publiczności, artyści dostali wielkie brawa i owację na stojąco. To wielki zaszczyt móc uczestniczyć w wydarzeniu arytstycznym  z wybitnymi poznańskimi muzykami.

 

Autorką zdjęć jest Magdalena Kasperczak

 


 

Online: 1     Licza odwiedzin: 2565462
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"