facebook

Wernisaż wystawy poplenerowej

     W dniach 11 – 18 czerwca odbył się I Plener Malarski Krzyż Wielkopolski 2019, którego organizatorem był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy Urzędu Miejskiego w Krzyżu oraz Nadleśnictwa Krzyż.
    Na plener zjechali się artyści z całej Polski. Danuta Krüger z Ostroroga, Julia Spirowska z Krakowa, Elżbieta Ponińska z Międzychodu, Krzysztof Ryfa z Poznania, Andrzej Fronczak z Włocławaka, Mirosław Wolszczak z Raciborza, Robert Berlin z Milanówka, Andrzej Kołodziejczyk z Poznania oraz Jadwiga Rejmaniak z Krzyża przez cały tydzień czerpało inspiracje i chłonęło piękno leśnych terenów, aby później przenieść swoje spostrzeżenia na płótno.
    Pierwszego dnia Ich wizyty odbyła się inauguracja przy ognisku. Uczestnicy Pleneru mieli przyjemność gościć w Gospodarstwie Agroturystycznym na Dębinie, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie. Dyrektor M-GOK Katarzyna Waśko, Burmistrz Krzyża Wlkp. Rafał Sroka wraz z radnymi oraz pracownikami Nadleśnictwa Krzyż przywitali artystów, życząc wielu natchnień . Plener nie przypadkiem odbywał się na Dębinie. Jest to jedna z najbardziej malowniczych okolic w Gminie Krzyż Wlkp. Zachwycają tam nie tylko przepiękne krajobrazy i las, ale przede wszystkim rzeka Drawa.
     Drugiego dnia artyści wraz z leśniczymi Leśnictwa Dębina i Rzeczyn  mieli możliwość zobaczenia takich miejsc jak ruiny starego młyna "Pilsko", Jeziora „Głębokiego”, schodów, które pozostały po posiadłości Hansa Paasche czy „Roztańczonego lasu”. 
    Kolejnego dnia goście wybrali się z wizytą do Urzędu Miasta. Po krótkiej rozmowie z burmistrzem pojechali na wycieczkę po gminie. Pan Tadeusz Wachowiak, jako przewodnik, pokazał Im interesujące i malownicze miejsca na terenach wiejskich.
    W niedzielę natomiast odbył się spływ kajakowy, podczas którego mogli podziwiać niezwykłość pięknej rzeki Drawy.
    Prace, które powstały podczas tegorocznego spotkania zostały zaprezentowane na wernisażu wystawy poplenerowej w dniu 17 czerwca w holu M-GOK. W jego takcie odbyło się wręczenie kwiatów i upominków artystom. Była to doskonała okazja do rozmowy z autorami obrazów i wyrażenia słów uznania. Czas wszystkim gościom umilił piękny i wzruszający występ artystyczny w wykonaniu Katarzyny Studniarek oraz Zuzanny i Agaty Bućkowskich.
    Wystawę można podziwiać w galerii M – GOK.

Online: 2     Licza odwiedzin: 3165174
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"