facebook

Wernisaż wystawy prac Krzysztofa Szpakowskiego oraz koncert Michała Kowalonka

                17 stycznia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp., odbył się wernisaż wystawy prac Krzysztofa Szpakowskiego pt. ,,Pastel i węgiel,, oraz klimatyczny koncert Michała Kowalonka. Pierwszy z bohaterów to rodowity Wieleniak, na co dzień mieszkający w Poznaniu. Większość prac to pastel na kartonie, głównie w monochromatach, ale miłośnicy żywych barw także znajdą coś dla siebie. Sam artysta przyznaje, że pejzaże nie przedstawiają żadnego konkretnego miejsca. Są skrawkami jego wspomnień, które stale przenosi na karton. Na wystawie znalazły się również prace wykonane węglem. Są to krajobrazy Tatr. Artysta wielokrotnie wystawiał swoje prace w kraju oraz za granicą. Po uczcie dla oczu przyszła pora na ucztę dla uszu. Michał Kowalonek to otwarty na świat, ludzi i muzykę artysta. Jest również kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą. Kilka lat temu śpiewał w zespole Myslovitz oraz Snowman. Sam założył zespół Lumikulu, z którym promuje edukację artystyczną dla  całych rodzin. Koncertował między innymi w Nowym Jorku, Paryżu czy Berlinie, na jednej scenie z takimi artystami jak Lenny Kravitz. Tworzy również muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Aktualnie jest w trakcie solowej trasy po małych, kameralnych miejscowościach. Krzyską publiczność zabrał w niezwykłą, muzyczną podróż po autorskich, nietypowych, niebanalnych piosenkach, przy gitarowym akompaniamencie. Większość z nich pochodziła z albumu pt. ,,O miłości w czasach Powstania,,. Ponad godzinny koncert przeplatany był opowieściami zaczerpniętymi z życia muzyka. Po koncercie również kontynuował rozmowy w mniejszym gronie z wiernymi fanami. Na zakończenie imprezy dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyna Waśko podziękowała artystom za przepiękny wieczór.

Zdjęcia autorstwa Macieja Nowaka.

Online: 1     Licza odwiedzin: 3198182
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"