facebook

Wystawa malarska

Mariusz Mączka urodził się w 1973 roku w Dobiegniewie. W wieku 15 lat wskutek niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup.
     Swoją przygodę z malarstwem zaczął kilka lat temu po przeczytaniu pewnej książki o dziewczynie, która złamała kręgosłup po skoku do wody. Malowała ustami. Wtedy jeszcze nie przypuszczał, że próba jej naśladowania i chęć zrobienia czegoś ze swoim życiem, zmieni je diametralnie. I od tej rozpoczęła się Jego wielka przygoda z malarstwem.
    Na początku próbował swych sił w szkicu twarzy, pejzaży, martwej natury. Gdy to już nie wystarczało, postanowił  zająć się malarstwem olejnym. Od pierwszych pociągnięć pędzla zrozumiał, że ta technika pochłonie Go bez reszty. Jest zafascynowany malarstwem Kossaka, Matejki, Chełmońskiego, Malczewskiego.
    Motywem przewodnim w Jego twórczości są konie. Uważa, że dzikość, nieokiełznanie i wolność tych zwierząt motywuje do dalszego doskonalenia tego tematu.
    Malarstwo odmieniło Jego życie i sprawiło, że stał się bardziej otwartym, pewny siebie człowiekiem. Poznał też wielu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli jak czerpać z życia, a zarazem dawać siebie innym i wspierać ich w trudnych chwilach. Ta pasja tchnęła we Niego życie.
 

    Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna 15 - 28 listopada w galerii Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.

Online: 2     Licza odwiedzin: 3074125
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"