facebook

XVII edycja Konkursu Recytatorskiego

XVII KONKURS RECYTATORSKI „BRACTWO BRZECHWY, TUWIMA I INNYCH AUTORÓW”

 

                Mimo zagrożenia epidemiologicznego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim nie zwalnia tempa. Swoją działalność prowadzimy głównie na naszym facebookowym fanpage`u oraz stronie internetowej. W licznych akcjach biorą udział młodsi i starsi użytkownicy internetu. Mieliśmy już konkurs gry na „beleczym”, konkurs plastyczny „Tak, tak – papierowy królik to ja” , akcję patriotyczną związaną z majówką, słuchowisko dla najmłodszych pt. „Czerwiny Kapturek”, akcję „Kocham Cię, mamo”, a także akcję „TyDzień Dziecka”, w której znani i lubiani z terenu miasta i gminy Krzyż Wielkopolski składali dzieciom życzenia. Uruchomiliśmy dwie grupy internetowe dla Miłośników Kultury Wszelakiej oraz Czerwony Kapturek online. Przeprowadziliśmy również eliminacje do Konkursu Plastycznego na Projekt Znaczka Pocztowego ph .„Świat Oczami Młodych” organizowanego przez Pocztę Polska i Fundację Banku Ochrony Środowiska. 28 maja przeprowadziliśmy XVII Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Rodzice      i opiekunowie nadesłali nam 72 nagrania uczestników z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, które obejrzało i oceniło jury w składzie: Alicja Adamczyk, Maria Kubiś oraz Katarzyna Waśko. W ocenie poszczególnych prezentacji, jury kierowało się następującymi kryteriami: dykcja i kultura słowa, interpretacja utworu i przygotowanie aktorskie oraz ogólny wyraz artystyczny. W kategorii przedszkola komisja przyznała następujące nagrody: I miejsce ex aequo zdobyły Liliana Kaczorek z Lubasza i  Klara Niezborała z Lubasza, miejsce    II Ignacy Stęsik z Miłkowa i Zofia Hanelt z Lubasza, a III Janina Kuśmierczyk z Lubasza oraz Nadia Michałek z Drawska. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Weiss z Krzyża Wielkopolskiego, Aleksandra Dmytrasz z Lubasza i Iga Stankiewicz z Wielenia. W kategorii szkoły podstawowe nagrody otrzymali: miejsce I Adrianna Sienkiewicz z Krzyż Wielkopolskiego, miejsce II Liliana Rychlik z Wielenia oraz Lena Judkowiak z Pęckowa, miejsce III Wiktoria Mąka z Roska i Julia Madaj z Bzowa. Wyróżnienia powędrowały do Maksymiliana Najdka z Wielenia, Oskara Ulrycha                  z Wielenia oraz Leny Michałek z Drawska. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przed Ośrodek Kultury oraz Nadleśnictwo Krzyż. Zachęcamy do częstego odwiedzania strony internetowej i fanpage`a Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury ponieważ już wkrótce ogłosimy nowy konkurs.

 

Online: 2     Licza odwiedzin: 3228569
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"
Strony internetowe Poznań